تمامی اطلاعات مربوط به طراحی کاتالوگ ، عکاسی صنعتی و ....

۲ مطلب در آذر ۱۴۰۰ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

در این مقاله از شرکت مدرن طرح، قصد داریم به‌اختصار توضیح دهیم چگونه می‌توان عکاسی صنعتی از استیل را انجام داد؛ زیرا همان‌طور‌که اشاره کردیم، عکاسی از این اجسام بسیار کار دشواری است؛ چون سطح آن‌ها براق است و تمامی نورهای موجود در محیط را به‌سمت دوربین منعکس می‌کنند. ازاین‌رو، شیوه‌ی عکاسی صنعتی از این سوژه‌ها کمی متفاوت‌تر است.

اولین نکته‌ای که در این نوع عکاسی باید به آن توجه کنید، این است که موقع عکاسی اگر نور تنها از یک سمت به سوژه‌ی مدنظر بتابد، باعث می‌شود عکس گرفته‌شده بسیار بی‌کیفیت ثبت شود و تمام زحمات شما هدر رود. بنابراین، سعی کنید قبل از شروع عکاسی از اجسام استیل، جهت تابش نور را به‌دقت تنظیم کنید. راه‌حل مناسب برای برطرف‌کردن این مشکل استفاده از منبع نور بسیار بزرگ است؛ البته محل قرارگیری این منبع نور باید رو‌به‌روی دوربین و پشت سوژه‌ی مدنظر باشد تا به‌راحتی بتوان بدون بازتاب‌های نامناسب عکاسی را انجام داد. ما در شرکت تبلیغاتی مدرن طرح با به‌کارگیری بهترین تجهیزات نوری، تصاویر بی‌نظیری در استودیو برای شما عزیزان خلق می‌کنیم.

چگونی عکاسی صنعتی از استیل

دیگر نکته‌ی مهم در عکاسی صنعتی از استیل انتخاب تجهیزات نورپردازی مناسب است. در بخش قبل دیدیم که برای این سبک عکاسی از منبع نور زیاد باید کمک گرفته شود؛ به‌همین‌دلیل، عکاسان حرفه‌ای برای تأمین این نور از سافت‌باکس‌های بزرگ یا فلاش استودیو کمک می‌گیرند. البته نگران نباشید؛ زیرا اگر می‌خواهید این کار را در خانه انجام دهید؛ ولی تجهیزاتی مانند سافت‌باکس دراختیار ندارید، یک صفحه مقوای سفید بزرگ و یک فلاش کار شما را راحت‌تر می‌کند. باوجوداین، این به‌معنی آن نیست که کیفیت عکس در هر دو روش یکسان خواهد بود؛ چون طبیعتا هرگاه عکاسی با تجهیزات بهتر انجام شود، کیفیت عکس گرفته‌شده نیز به میزان چشمگیری بیشتر خواهد شد. شما عزیزان می‌توانید در کانون تبلیغاتی مدرن طرح پیشرفته‌ترین سافت‌باکس‌ها را تجربه کنید که در استودیوهای حرفه‌ای استفاده می‌شوند.

هنگام عکاسی صنعتی از استیل حتما باید زاویه‌ی دوربین را با سوژه تنظیم کنید. این زاویه به محل قرارگیری منبع نور بسیار وابسته است؛ بنابراین، ابتدا زاویه‌ی مناسب را پیدا کنید و بعد از آن دوربین را روی پایه‌ی نگه‌دارنده قرار دهید تا از لرزش‌های احتمالی جلوگیری شود. سپس عکاسی از سوژه را شروع کنید. یادتان نرود که حتما از چند زاویه مختلف عکس بگیرید و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید از بین آن‌ها مناسب‌ترین را انتخاب کنید.

مزایای عکاسی صنعتی

  • نشان‌دادن کیفیت محصول استیل و زیبایی آن: اگر ناشیانه و آماتور از استیل عکاسی صنعتی کنید، عکس‌های گرفته‌شده استانداردهای لازم را نخواهد داشت و از نشان‌دادن کیفیت و جنس محصول به مخاطب عاجز خواهد ماند؛ به‌همین‌دلیل، برای رفع این مشکل از عکاسی صنعتی کمک گرفته می‌شود تا به بهترین نحو کیفیت محصولات نشان داده شود.
  • به‌تصویر‌کشیدن مدل و طراحی کار: اگر از شیوه‌های عکاسی از استیل آگاه نباشید، ممکن است در عکس گرفته‌شده مدل و طرح محصول تغییر کند؛ به‌طوری‌که اصلا مشابهتی با اصل محصول نداشته باشد؛ بنابراین، این سبک از عکاسی حرفه‌ای طراحی و مدل کالاهای استیل را به‌خوبی به‌تصویر می‌کشد تا بیننده خیال کند خودِ محصول را فیزیکی تماشا کرده است.
  • ترغیب‌کردن بیننده به خرید: هرگاه عکاسی صنعتی از استیل با کمک عکاسان حرفه‌ای و باتجربه انجام شود، تأثیرات بسیار زیادی روی تصمیم بیننده به خرید خواهد گذاشت؛ زیرا همان‌طورکه می‌دانید، امروزه روش‌های فروش و تبلیغات از حالت سنتی خود خارج شده و بیشتر به‌صورت اینترنتی 

 

منبع: https://www.zoomit.ir/pr/364958-industrial-photography-steel-moderntarh/

  • ali yaghoobi
  • ۰
  • ۰

استفاده از عکاسی به طور تصاعدی بیش تر و بیش تر می شود،  به خصوص به لطف سطح کیفیت خوبی که توسط دوربین های موبایل به دست آمده است.  اگر بخواهیم این عکس ها را ویرایش یا شخصی سازی کنیم،  طیف وسیعی از برنامه های ساده را داریم که به ما امکان می دهند روشنایی، رنگ و کنتراست را برای بهبود نتیجه تغییر دهیم.  با این حال، اگر به دنبال ادغام تصاویر یا همپوشانی عکس ها هستیم،  همه چیز می تواند پیچیده شود زیرا به دانش بیشتر یا ابزار کامل تری نیاز داریم.  امروز شاهد توسعه برنامه های متعددی در این زمینه هستیم تا با استفاده از آن ها با مفهوم فتومونتاژ چیست آشنا شویم و بتوانیم نتایج عالی را کسب کنیم.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم،  به صورت تخصصی به طراحی و ساخت تبلیغات اینترنتی،  رادیویی،  تلویزیونی،  چاپی و بازاریابی اینترنتی می پردازد که افراد متخصص و خلاق در این شرکت فعالیت می کنند و انواع خدمات را به مشتریان عرضه می کنند.

معرفی فتومونتاژ

ما می‌توانیم فتومونتاژ را به عنوان یک تکنیک دستکاری عکس تعریف کنیم.  با استفاده از آن قادر خواهیم بود تصاویر ترکیبی را از قسمت های مختلف عکس جدا کنیم و به منظور ایجاد تصاویر جذاب تر و هنرمندانه تر و یا با جلوه های ویژه، عکس جدیدی را ایجاد کنیم. به راستی که فتومونتاژ چیست،  این یک روش بسیار فنی است که برای به دست آوردن نتایج خوب نیاز به مقدار مشخصی تجربه دارد.  برخلاف کولاژ، وقتی می خواهیم فتومونتاژ بسازیم، به دنبال آن هستیم که تصویر نهایی آنقدر واقعی باشد که قسمت های مختلف آن به وضوح قابل تشخیص نباشد.


روش کار فتومونتاژ چیست ؟
با این حال، با استفاده از نرم افزار فتومونتاژ، ما قادر خواهیم بود کل فرآیند ساخت تصویر را ساده کنیم. محصولاتی مانند لوگو، انیمیشن، کارت پستال یا بنر محصولاتی هستند که با فتومونتاژ ساخته می شوند. پیش از این، این افکت با برش و چسباندن بخش هایی از عکس ها به دست می آمد.  با ورود به عصر عکاسی دیجیتال و با کمک نرم افزارهای مناسب،  امکان انجام آسان فتومونتاژ از طریق کامپیوتر نیز فراهم شده است.

 

ادامه مطلب: https://tarhegandom.com/what-is-photomonage

  • ali yaghoobi