تمامی اطلاعات مربوط به طراحی کاتالوگ ، عکاسی صنعتی و ....

۳ مطلب در مهر ۱۴۰۰ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

اگر شما یک کسب و کار جدید هستید که تصمیم گرفته اید یک نام تجاری مواد غذایی راه اندازی کنید ، توسعه لیبل یا برچسب شما در مارک تجاری شما نقش خواهد داشت. این امر شما را با بازار هدف شما مرتبط می کند و در نهایت بر کل فروش شما تأثیر می گذارد. فرایند ایجاد برچسب بسیار مهم است.

همانطور که مولفه طراحی مهم است ، همچنین مهم است که مطمئن شوید اطلاعات خاصی را روی برچسب های خود وارد کرده اید. هم اطلاعاتی که مشتریان شما می خواهند ببینند و هم دولت برای فروش مواد غذایی به آنها نیاز دارد.

به عنوان شخص اصلی بازاریابی در شرکت خودمان ، من مسئول طراحی و توسعه برچسب های بلا وینا خودمان هستم. بخشی از این شغل شامل این است که مطمئن شوید همه اجزای کلیدی ذکر شده اند.

آیا می خواهید مطمئن شوید که همه چیزهایی را که باید در برچسب های خود قرار دهید درج کرده اید؟ در اینجا مهمترین اجزای برچسب ذکر شده است تا بتوانید مارک غذایی جدید خود را تا حد ممکن استراتژیک به بازار عرضه کنید- و همچنان تمام الزامات برچسب گذاری FDA و USDA را برآورده کنید.

The 8 Most Important Elements To Include On Your New Food Label

 

8 جزء مهم که باید در برچسب شما وجود داشته باشد

 


1. نام تجاری شما
نام تجاری محصول شما یکی از مهمترین اجزای آن است. این نامی است که محصول شما به آن ارجاع داده می شود ، مورد سوال قرار می گیرد و توصیه می شود.

صرف نظر از طراحی گرافیکی که برای نام تجاری و لوگوی خود انتخاب می کنید ، مطمئن شوید که نام تجاری هم خوانا و هم خاطره انگیز است.

اگر هنوز نام تجاری خود را توسعه نداده اید ، به خاطر داشته باشید که لزوماً نباید نام تجاری شما با نام شرکت شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال ، نام شرکت ما Centra Foods است اما مارکی که ما می فروشیم بلا وینا است.

2. نام محصول
چه چیزی می فروشید؟ آیا نان صنایع دستی است؟ سس سالاد هست؟ آیا این نام خلاقانه ای دارد که برای توصیف آن طعم خاص ساخته اید (فکر کنید پانسمان الهه آنی)؟

شما باید دقیقاً آنچه روی برچسب نوشته شده است را توضیح دهید تا مشتریان بفهمند که چه چیزی می خرند. به عنوان مثال ، هنگامی که ما روغن های فله ای می فروشیم ، باید توضیح دهیم که این روغن چه نوع روغن است (زیتون ، کانولا ، سویا و غیره) و سپس چه درجه ای از روغن (روغن زیتون فوق بکر ، Expeller Pressed Non-) GMO روغن کانولا).

هر آنچه را که باید برای توضیح دقیق آنچه که مردم به دست می آورند ، باید بگویید ، انجام دهید. اگر USDA دارای نام خاصی برای توصیف پیچیده تر است (مانند روغن زیتون خالص ، به عنوان مثال) ، مشکلی نیست که به توصیف USDA محصول بپردازید.

3. اندازه بسته بندی

شما باید اندازه بسته بندی محصول خود را روی برچسب ذکر کنید. چه 55 گالن باشد یا 8 اونس ، اندازه باید در دو واحد انگلیسی و متریک ذکر شود. مطمئن شوید که هر دو را وارد کرده اید!

4. کد UPC / بارکد
اگر شانس دارید که آن را در یک فروشگاه بفروشید ، محصول شما باید بارکد داشته باشد. این بارکد (که به آن کد UPC نیز گفته می شود) برای اسکن و تشخیص به عنوان یک محصول منحصر به فرد استفاده می شود.

چند نوع مختلف از این بارکدها وجود دارد. برخی گرانتر هستند (حدود 700 تا 1000 دلار) و کاملاً منحصر به فرد هستند. برخی دیگر ارزان تر هستند ، اما شاید در صنایع مختلف غیر مرتبط استفاده شوند. چهار مثال ، اگر از یکی از این بارکدهای ارزان تر در غذای جدید خود استفاده می کنید ، ممکن است روزی همان بارکد مورد استفاده در ابزار قدرت را پیدا کنید.

بسته به صنعتی که در آن می فروشید ، بارکد ممکن است اختیاری باشد. به عنوان مثال ، اگر طبل روغن مانند Centra Foods می فروشید ، از نظر فنی به این بارکد نیاز ندارید زیرا بعید است که درام نیاز به اسکن داشته باشد.

از طرف دیگر ، اگر می خواهید محصول خود را در Whole Foods یا هر فروشگاه خواربار فروشی بزرگتری وارد کنید ، مهم است که یکی از گرانترین بارکدها را خریداری کنید که کاملاً منحصر به فرد است.

اگر محصولات خود را در آمازون می فروشید ، مطمئناً به بارکد احتیاج خواهید داشت ، اما نوع ارزانتر آن مادامی که قبلاً در آمازون ثبت نشده باشد ، لازم است. آنها را می توان به راحتی از طریق اینترنت خریداری کرد.

5. نام شرکت ، شهر ، ایالت و کد پستی
برای اطلاعات مصرف کننده و قابلیت ردیابی ، نام شرکت باید روی برچسب درج شود. همچنین باید شهر ، ایالت و کد پستی آن شرکت را ذکر کنید. در صورت وجود چندین مکان ، می توانید از آدرس شرکت استفاده کنید. آدرس کامل خیابان نیازی به ذکر ندارد.

 

آیا متوجه شده اید که من نام "شرکت" را گفتم ، و نه نام شرکت شما "؟ این می تواند یکی از دو شرکت باشد و بستگی به این دارد که از یک بسته بسته بندی برای تولید نام تجاری خود استفاده می کنید یا تولید کننده آن هستید. بگذار توضیح بدهم.

اگر شما تولید کننده محصول خود هستید
اگر محصول خود را تولید می کنید و صاحب نام تجاری هستید ، می خواهید نام و آدرس شرکت خود را در برچسب ذکر کنید. مانند یکی از موارد زیر خوانده می شود:

تولید کننده: نام شرکت شما ، شهر ، ایالت ، زیپ
بسته بندی شده توسط: نام شرکت شما ، شهر ، ایالت ، پستی
بسته بندی شده توسط: نام شرکت شما ، شهر ، ایالت ، پستی
شما صاحب هر مرحله در فرآیند خود هستید ، بنابراین شما تنها گزینه هستید! به عنوان مثال ، برچسب کوکاکولا چیزی شبیه "بسته بندی شده توسط کوکاکولا" با شهر ، ایالت و کد پستی آنها را می گوید.

Centra Foods به همین ترتیب عمل می کند. شهر ، ایالت و کد پستی ما در برچسب های ما ذکر شده است ، زیرا ما تولید کننده آن محصولات هستیم.

اگر با Co-Packer کار می کنید که مارک شما را تولید می کند
اگر با یک بسته بندی کننده همکاری می کنید که مارک را برای شما تولید می کند ، احتمالاً برچسب شما به شرح زیر است:

تولید شده برای: نام شرکت شما ، شهر شرکتی ، ایالت ، زیپ
منحصراً برای: نام شرکت شما ، شهر شرکتی ، ایالت ، پستی ساخته شده است
توزیع شده توسط: نام شرکت شما ، شهر شرکتی ، ایالت ، پستی
قرار نیست اطلاعات بسته بندی کننده یا تولیدکننده شما (هرچند از نظر قانونی ، می تواند) فهرست شود. چرا اکثر شرکت ها این کار را انجام می دهند؟ به عنوان مثال ، آنها نمی خواهند رقابت آنها بداند چه کسی محصولات خود را بسته بندی می کند. اما مهمتر از همه ، آنها می خواهند مشتریان خود فکر کنند که تولید خود را انجام می دهند. شما می توانید تصمیم بگیرید که تماس مناسب برای شرکت شما چیست.

قراردادهای برچسب گذاری خصوصی تریدر جو نمونه ای عالی از این موضوع است. بیایید کره کوکی Trader Joe را در نظر بگیریم. پشت بسته کره کوکی آنها می گوید: "توزیع شده و به طور انحصاری توسط Trader Joe's ، Monrovia CA 91016 فروخته می شود". Trader Joe's این محصول را در دفتر شرکت خود تولید نکرده است. در واقع ، این محصول در هلند ساخته شده است ، و بر روی برچسب آن را می گوید. این توسط یک تولید کننده کوکی ساخته شده است ، و هر کسی که باشد ، Trader Joe ملزم به گفتن نیست. این بخش خصوصی برچسب زدن خصوصی است.

6. هر گونه گواهینامه
اگر محصول شما دارای گواهینامه غیر GMO ، گواهی کوشر یا دارای گواهی ارگانیک است ، مهم است که این گواهی نامه های محصولات را روی برچسب قرار دهید تا همه چیز را به مشتری خود اطلاع دهید. شما این گواهینامه ها را به دلایلی دریافت کردید - آنها برای بازار هدف شما معنی دار بودند. حالا آنها را تبلیغ کنید! آنها می توانند نقطه فروش عظیمی برای محصول شما باشند ، به خصوص اگر سعی می کنید آن را در فروشگاه های مواد غذایی بفروشید.

یک نکته مهم در مورد گواهینامه های خود: مطمئن شوید که قبل از تهیه برچسب ، با گواهینامه خود تأیید شده اید. برخی از گواهینامه ها قوانین بسیار سختگیرانه ای در مورد لوگوهای خود دارند و هنگام ایجاد برچسب خود باید از استانداردها پیروی کنید. به عنوان مثال ، گواهی ارگانیک ما مستلزم این است که قبل از تأیید آنها ، عبارت خاصی را در یک مکان خاص روی برچسب بیان کنیم. اطمینان حاصل کنید که تمام پایه های خود را پوشانده اید و طرح خود را با آنها بررسی کرده اید.

 

7. داستان محصول شما
اگر محصولی دارید که در قفسه های فروشگاه های خرده فروشی به فروش می رسد ، بیان داستان محصول شما بسیار مهم است. از کجا آمده؟ دستور العمل اولیه چگونه ایجاد شد؟ کسب و کار شما از کجا رشد کرده و به کجا رسیده است؟

بیشتر و بیشتر ، مصرف کنندگان می خواهند در غذاهایی که می خورند- مخصوصاً در غذاهای تخصصی و بازار طبیعی- مشارکت داشته باشند. آنها می خواهند داستان شما را بشنوند ، اینکه چگونه غذایی را درست کرده اید و چرا فکر می کنید بسیار مهم است که آنها از آن لذت ببرند. بازارهای دیگر مانند عمده ، عمده فروشی و خدمات غذایی به داستانهای موجود در برچسب تکیه نمی کنند ، اما همچنان بخش مهمی از بازاریابی کلی محصول شما هستند.

8. اطلاعات تغذیه ای
شما باید اطلاعات تغذیه ای محصولات خود را در برچسب مورد نیاز FDA درج کنید. شرط اساسی فروش هرگونه مواد غذایی این روزها. برای به دست آوردن اطلاعات تغذیه ای ، می توانید یکی را انجام دهید

الف) اطلاعات تغذیه ای تامین کنندگان خود را در درصدهای صحیح ترکیب کنید ، یا

ب) می توانید آزمایشات تغذیه ای خود را بر روی محصول نهایی خود انجام دهید (ترجیحاً).

از نظر دریافت اطلاعات تغذیه ای روی برچسب تغذیه ، من این مولد برچسب تغذیه رایگان را که به صورت آنلاین یافت می شود دوست دارم.

غذاهای آماده کلیدی
برچسب های شما دارای 8 جزء کلیدی هستند که باید آنها را به خاطر بسپارید. آنها به شرح زیر است:

نام تجاری
نام محصول
اندازه بسته بندی
کد UPC/بارکد
نام و آدرس شرکت
هرگونه گواهینامه
داستان محصول
اطلاعات تغذیه ای
به خاطر داشته باشید- این لیست فقط یک مقدمه اساسی است. برچسب زدن قوانین در کشورهای مختلف می تواند یک موضوع پیچیده باشد ، بنابراین همیشه بهتر است در مورد قوانین کشور خود تحقیق کرده و با یک متخصص در صنعت خود مشورت کنید.

  • ali yaghoobi
  • ۰
  • ۰

5 نوع روش اصلی چاپ برای بسته بندی استفاده می شود. اما بهترین نوع چاپ برای بسته بندی کدام است؟

چاپ بسته بندی یک موضوع گسترده است. بنابراین ، به جای پرداختن به جزئیات فنی نحوه عملکرد این مراحل چاپ ، من بر توضیح مزایا و معایب هریک تمرکز می کنم تا به شما این ایده را بدهم که چه نوع چاپی با بودجه شما و نیازهای بسته بندی شما مطابقت بیشتری دارد. به

متوجه هستم که وقتی از تولیدکننده بسته بندی نقل قول دریافت می کنید ، گزینه های شما محدود به نوع چاپگرها و فرایندهای چاپ آنها است. به عنوان مثال ، شما نمی توانید چاپ دیجیتال را از تولید کننده ای که چاپگر دیجیتال ندارد دریافت کنید. بنابراین ، بخشی از تصمیم گیری شما باید تحت تأثیر نوع چاپی باشد که تولید کننده از آن استفاده می کند.

 

5 نوع اصلی چاپ مورد استفاده در بسته بندی عبارتند از:
لیتوگرافی یا به طور خلاصه "لیتو" یا "افست"
فلکسوگرافی یا به اختصار "فلکسو"
دیجیتال (من همچنین شنیده ام که به جای "Ink Jet" استفاده می شود)
روتوگراور یا به طور خلاصه "گراور"
Silkscreen یا به طور خلاصه "screen" یا سیلک سکرین

 

در مورد بسته بندی هیچ قانون سخت و سریع در مورد چاپ وجود ندارد. هدف من در اینجا این است که به شما کمک کنم تا با نقاط قوت و ضعف انواع چاپ های مورد استفاده در بسته بندی آشنا شوید و نحوه تاثیر آنها بر تصمیمات شما هنگام انتخاب تولید کننده را درک کنید. اما همه تولیدکنندگان متفاوت هستند ، بنابراین امیدوارم این مقاله نقطه شروع خوبی برای مباحث بیشتر و عمیق تر با تولید کنندگان چشم انداز شما در مورد نوع چاپ مناسب برای بسته بندی شما باشد.

ما انواع این روش ها و مزیت های هر یک را در لینک منبع زیر بررسی کرده ایم برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید:

 

منبع  : borna.news

  • ali yaghoobi
  • ۰
  • ۰

چرا به نظر می رسد برخی از محصولات به سمت شما پرش می کنند در حالی که برخی دیگر در قفسه ها پیر می شوند؟ یک برچسب خوب طراحی شده می تواند تأثیر زیادی بر موفقیت محصول شما داشته باشد. با تصمیم گیری مصرف کنندگان در دو ثانیه تنها بر اساس ظاهر (1/3 تصمیمات خرید ما صرفاً بر اساس بسته بندی محصول است) ، به سرقت بردن توجه مردم برای محصول شما دشوار است.

ممکن است فکر کنید برای ایجاد برچسب محصولات با کیفیت حرفه ای به یک طراح گرافیک نیاز دارید ، اما همیشه اینطور نیست.

به گفته کارشناس بسته بندی و نویسنده ماریا دولورس ویدالس جیووانتی ، بسته بندی "آن چیزی است که مستقیماً با خود محصول در تماس است یا نگهداری ، حفاظت ، حفظ ، شناسایی و/یا دستکاری و تجاری سازی محصول را تسهیل می کند."

با این تعریف ، بسته بندی چیزی فراتر از جعبه ای است که یک محصول در آن وارد می شود. آیا بعد از تلاش زیاد برای ایجاد محصولی که به آن افتخار می کنید ، آیا بسته بندی شما تمام تلاش خود را می کند تا مصرف کنندگان را متقاعد کند که این محصول ارزش خرید را دارد؟

از مراحل زیر برای ایجاد برچسب و بسته بندی که مشتریان را برای خرید ترغیب می کند ، استفاده کنید.

 

 تحقیقات خود را انجام دهید
قبل از شروع به طراحی ، حتی از طریق طرح های ناهموار ، ضروری است که تحقیقات مناسب را انجام دهید.
هنگام تحقیق در مورد لیبل های محصول ، ابتدا باید بدانید که مشتریان هدف محصول - سن ، جنسیت ، ارزش ها ، تحصیلات و غیره - اینها همه اطلاعات حیاتی هستند که به اطلاع تصمیمات طراحی شما کمک می کند.
علاوه بر اطلاع از بازار هدف ، باید تا آنجا که ممکن است درباره محصولات/مارک های رقیب نیز تحقیق کنید.
این اطلاعات به چند دلیل مهم است.
در مرحله اول ، این به شما کمک می کند تا از طراحی برچسب بسیار نزدیک به محصول رقیب اجتناب کنید. و ثانیاً ، به شما اطلاع می دهد که چه نوع طرحی را ایجاد کنید تا مورد توجه مردم قرار گیرد.


2. سایز یا اندازه لیبل را انتخاب کنید

چگونه می دانید که بسته بندی محصول شما به چه میزان نیاز دارد؟ ما بیش از 300 اندازه لیبل را ارائه می دهیم تا در بسته بندی محصول خود حداکثر انعطاف پذیری را به شما ارائه دهیم.

قبل از تصمیم گیری ، از خود بپرسید:

آیا استاندارد صنعتی وجود دارد؟
کدام از نظر بصری مهمتر است ، بسته بندی یا محصول؟
آیا فضای کافی روی محصول شما وجود دارد تا بتوانید به تمام اطلاعات لازم دست پیدا کنید؟
برای چه نگاهی می روی؟ آیا می خواهید یک برچسب کامل بسته بندی شده که 95 درصد ظرف را پوشش دهد یا یک برچسب کوچک و مینیمالیستی؟
با استفاده از راهنمای اندازه برچسب ، اشکال و اندازه های رایج برچسب را امتحان کنید. PDF رایگان را چاپ کنید و اشکال/اندازه های مورد علاقه خود را قطع کنید. هنگامی که گزینه های خود را محدودتر کردید ، از صفحه فروشگاه بر اساس اندازه ما دیدن کنید.

 

3. مواد برچسب خود را انتخاب کنید


هنگام انتخاب مواد برچسب برای بسته بندی خود ، گزینه هایی دارید. ما بیش از 40 ماده مختلف را برای استفاده با ظروف ، بطری ها ، جعبه ها و موارد دیگر ارائه می دهیم.

 

 

 ارتباطات عالی


هنگام ایجاد یک برچسب محصول برای مشتری ، مسئولیت شما این است که یک طرح کاربردی ارائه دهید.
با این حال ، برای ارائه آن طرح ، به اطلاعاتی از مشتری نیاز دارید.
مهمترین نکاتی که باید از مشتری بدانید عبارتند از:
آیا از قبل طراحی لوگو برای محصول وجود دارد؟ - این مهم است برای پیدا کردن.
اغلب یک لوگو وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید ، اما همیشه اینطور نیست.
اگر لازم است یک لوگو برای محصول طراحی شده باشد ، هنگام تعیین قیمت برای برچسب ، باید آن را در نظر بگیرید.
مواقعی وجود دارد که می توانید به جای ارائه یک نشان کامل یا نماد کامل ، از یک فونت برای نام محصول استفاده کنید ، اما همیشه باید در ابتدای پروژه با مشتری در این مورد صحبت کنید.
محصول کجا فروخته می شود؟ - این نکته مهم دیگری است که باید بدانید زیرا به شما امکان می دهد چگونه محصول را به بهترین نحو متمایز کنید.
به عنوان مثال ، اگر در حال طراحی لیبل محصول برای یک محصول آب پرتقال هستید که در سوپر مارکت ها به فروش می رسد ، باید آن را از همه کالاهایی که در کنار راهرو قرار می گیرد ، متمایز کنید.


محصولی که فقط بصورت آنلاین به فروش می رسد نیاز به رویکرد متفاوتی دارد.
محصول مورد نظر چه کسانی است؟ - اگرچه خود این محصول به شما نشان می دهد که مصرف کننده عمومی چه کسی است ، اما باید تا آنجا که ممکن است زودتر بدانید.
فقط دانستن اینکه یک محصول برای زنان زیر 30 سال یا مردان 18 تا 30 ساله طراحی شده است ، به اندازه کافی برای ایجاد بهترین نوع لیبل به شما نمی دهد.
شما باید ارزش های آنها ، سطح تحصیلات آنها ، نوع دیگری از محصولات که معمولاً خریداری می کنند را دریابید - هر چیزی که هنگام طراحی لیبل به شما کمک می کند.
 

 

5. رنگ طرح مناسب را انتخاب کنید

 


انتخاب رنگ مناسب یکی از مهمترین جنبه های طراحی لیبل محصول عالی است.
رنگ هایی که استفاده می کنید به عوامل زیادی بستگی دارد ، از جمله نوع محصولی که برای آن برچسب طراحی می کنید ، مصرف کننده مورد نظر چه کسی است و رنگ هایی که مارک های رقیب از آن استفاده می کنند.
اغلب رنگ هایی که استفاده می کنید از طراحی کلی بسته بندی آگاه می شوند.
به عنوان مثال ، اگر در حال ایجاد برچسبی هستید که دارای تصاویر خوش بین و تایپوگرافی بازیگرا است ، استفاده از رنگهای روشن و پررنگ برای مطابقت با موضوع کلی منطقی است.
به طور کلی رنگ های محصول باید به آن کمک کند تا از برندهای رقیب متمایز شده و همچنین توجه مصرف کنندگان را به خود جلب کند.

 

6. تایپوگرافی  یا فونت مناسب ضروری است

 


یک لیبل محصول معمولی حاوی مقدار زیادی متن است و بنابراین انتخاب تایپوگرافی فونت مناسب برای نشان دادن محصول مهم است.
از آنجا که اطلاعات زیادی روی برچسب وجود خواهد داشت ، ابتدا باید فکر کنید که برای مهمترین قسمت های طراحی مانند نام محصول و شعار از چه نوع تایپوگرافی استفاده خواهید کرد.
بسته به مهارت شما به عنوان طراح ، ممکن است به جای تکیه بر فونت از پیش موجود ، حروف دست سفارشی را برای برچسب ایجاد کنید.
مزیت آن این است که می توانید چیزی منحصر به فرد برای محصول ایجاد کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر به سایت مدرن طرح مراجعه کنید.
 

  • ali yaghoobi